понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата во Ѓорче Петров ќе се престројува

DSC_9931

Поврзани вести

По немилиот настан кој се случи пред десетина дена во скопската населба Ѓорче Петров, во кој беше убиен матурантот Ангел Петковски, што предизвика револт и протест на граѓаните од оваа скопска населба, премиерот Никола Груевски денеска во изјава за медиумите најави дека полицијата интензивно ќе работи на терен.

Тој рече дека е запознает со ситуацијата која се случува во Ѓорче Петров и дека веќе одржал средба со надлежните во Министерството за внатрешни работи.

„Запознаен сум со состојбата, веќе разговарав со надлежните во МВР и уште веднаш ќе почне да се делува на терен и полицијата да ги решава случаите“, рече Груевски.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести