петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Полицијата на готовс, демонстрантите запрени кај Битпазар

Толпа незадоволни грашѓани овојпат со организатор повторно излегоа на протест по петочната молитва поради незадоволството од пресудите во случајот Монструм.

image-8f64884dc48e541e75e2cdbab532734a535f23c94d5023dbb399a75983eb9e41-V

Последни вести

Толпа незадоволни граѓани овојпат со организатор повторно излегоа на протест да го изразат незадоволството од пресудите во случајот Монструм.

image-9bceb436602e39880d12c15a6b824449f248d46b176957d5d03b411aa561837b-V  image-cf9ea78a1c6e2da1638cf83be05494be133e9bb654fed37973190e492a8d8bb5-V

Тие по петочната молитва во „Јаја Паша“ џамијата се упатија кон Судот, но во моментов се запрени од полициски кордон на Битпазар. Демонстрантите носат албански знамиња и пароли и скандираат „УЧК“.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести