Македонија,Крими хроника

Полицијата откри девет стебла од марихуана во Скопје

Полицијата откри девет стебла од марихуана во Скопје

Девет стебла од марихуана откриени помеѓу оградата на куќата на четириесетгодишниот Ф.Л. од Скопје и железничка пруга.

Ф.Л. е приведен и задржан и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.