петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Полицијата открила 815 насади со марихуана во тетовско

marihuana

Поврзани вести

Тетовската полиција открила 815 насади со марихуана во атарот на селото Порој, кај месноста викана Ѓусијал.

Растенијата биле со различна големина од 50 сантиметри до 3 и пол метри, а истите се  однесени на вештачење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести