недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата приведе дванаесет илегалци во Гостивар

policijarm

Поврзани вести

При полициска акција во Гостивар се откриени 12 државјани кои илегално влегле и престојуваат во Македонија.

По приведувањето, тие се  предадени за натамошна постапка во гостиварскиот Отсек за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести