Македонија,Крими хроника

Полицијата пронајде марихуана кај битолчанец

Полицијата пронајде марихуана кај битолчанец

Кривична за дваесет и едногодишниот Е.Р. од Битола, кај кого полицијата пронашла марихуана.

Во ноември минатата година, од страна полицијата извршила претрес на пријавениот при што е пронајдено едно најлонско пакување со 1,2 грама марихуана.