среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата пронашла 70 метри кубни бесправно исечено дрво

drva

Последни вести

Околу 70 метри кубни бесправно исечено дрво се пронајдени вчера од страна на полицијата на три локации во селото Патишка река.

Шумската полиција дрвата ги пренела во складот на ЈП „Јасен“ во населба Кисела Вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести