вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Полицијата пукала на протестот во Рио

118840170

Последни вести

Полицаец пукал со боева муниција во Рио де Жанерио за време на демонстрацијата против Светското првенство.

Снимка од инцидентот се појавила во јавност.

Од Цивилната полиција на Рио потврдиле дека еден нивни службеник е снимен како замавнува со пиштол и притоа испукал два пати во воздух.

Полициската акција била по еден помал протест против Мундијалот во близина на стадионот „Маракана“ непоредно пред натпреварот меѓу Аргентина и Босна и Херцеговина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести