петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 45

Полицијата синоќа изврши 128 претреси во Франција

Полицијата синоќа изврши 128 претреси во Франција

Полицијата синоќа изврши 128 претреси во Франција

Последни вести

Француската полиција во текот на минатата ноќ изврши 128 претреси додека сеште е во сила вонредната ситуација која е прогласена по нападите во Париз, изјави францускиот министер за внатрешни работи Бернар Казнов.

Во големата операција синоќа беа извршени 168 претреси во 19 француски департмани, при што беа приведени на сослушување 23 лица и одземени 31 парче оружје.

Најчитани вести