сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Полицијата спречи маж да се самоубие и да разнесе во воздух зграда во Сплит

split500

Последни вести

Мажот кој од својот стан во Сплит се закануваше со самоубиство и дека ќе ја крене целата зграда во воздух, е изнесен од страна на полицијата со пешкир на глава.

Како што пренесуваат хрватските медиуми причината за заканата со самоубиство бил физички конфликт и расправија со неговата девојка.

Тој со девојкта живеел на осмиот кат од зградата, со која утрово околу 11 часот прво започнале вербална расправија која подоцна преминала во физичка пресметка. Неколку часа по расправијата, како што тврдат очевидци, девојката истрчала од станот, кој бил во нејзина сопственост, и избегала од зградата. Станарите ја известиле полицијата за нарушување на јавниот ред и мир.

1split500

Соседите тврдат и дека од тој стан честопати се слушале караници.

Поради неговите закани околу 150 станари од сите 70 станови во зградата беа евакуирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести