вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Полицијата улови уште еден скопски дилер

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Поврзани вести

Триесетгодишниот  М.Д. од Скопје добкрдувивична пријава бидејќи неовластено поризведувал и продавал наркотици.

Утврдено е дека пријавениот веќе подолго време продавал марихуана од својот дом во скопски Мичурин. Тој за 8.000 денари набавил поголема количина на марихуана, која ја препакувал за улична продажба и по претходен телефонски договор со уживатели им ја продавал, најчесто од  дома или на претходно договорено место.

При претресот на неговиот дом и други простории пронајдени и одземени се 82,7 грама марихуана.

М.Д. досега е двапати кривично пријавуван. Сега му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести