четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Полицијата во Албанија ги бара родителите на Агнеса од Македонија

albanija

Последни вести

Полицијата во Албанија ја пронашла седумгодишната Агнеса Ајроли од Македонија, која од нејзините родители била пријавена за исчезната.

Крајбрежната полиција на Албанија извести дека девојчето е однесено и сместено во камп на поморските сили во близина на Драч и преку медиумите ги замолува родителите да дојдат по детето.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести