вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата во Албанија спречи влез на 30 илегални имигранти од Сирија

begalci

Поврзани вести

Албанската полиција во градот Ѓирокастро заплени 30 илегални имигранти од Сирија, пренесуваат локалните медиуми.

Имигрантите биле уапсени во околината се село Булат, на околу 10 километри од Ѓирокастро.

Сириските граѓани влегле во Албанија од Грција и планирале да продолжат кон Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести