Македонија,Крими хроника

Полициска акција во Глумово

Полициска акција во Глумово

Околу 10 килограми марихуана се запленети во најновата акција на полиција, која е продолжение на „Мрежа“, објави република.мк.

Според првичните информации дрогата е запленета кај две лица од скопско Глумово, а лицата биле фатени при транспорт.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат акцијата, но повеќе детали најавуваат за подоцна.