недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полициска акција во Глумово

PolicijaSpark

Поврзани вести

Околу 10 килограми марихуана се запленети во најновата акција на полиција, која е продолжение на „Мрежа“, објави република.мк.

Според првичните информации дрогата е запленета кај две лица од скопско Глумово, а лицата биле фатени при транспорт.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат акцијата, но повеќе детали најавуваат за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести