четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Полициска акција во Грчец

POLICIJA-apsenje-2

Последни вести

Криминална група денеска беше уапсена во голема полициска акција во скопското село Грчец.

Меѓу уапсените, како што пренесува Сител телевизија е предводникот на криминалната група.

Криминалната група пред извесно време се „прославила“ и со киднапирање на македонски бизнисмен.

Откако ќе киднапирале некого, криминалците барале висок откуп за ослободување на жртвите. Според информациите од Сител телевизија , уапсените живееле во вистински раскош иако до сега не пријавувале ниту приходи ниту имот.

Полицијата потврдува дека спровела голема акција но барем засега не откриваат колку лица се уапсени и детали околу акцијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести