среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 3

Полициската акција во Брисел заврши

Големата полициска акција во бриселското предградие Етербек по се изгледа е завршена, јавува белгискиот портал Ла Либре.

brisel-policija-2

Поврзани вести

Големата полициска акција во бриселското предградие Етербек по се изгледа е завршена, јавува белгискиот портал Ла Либре.

На местото на настанот биле распоредени десетици припадници на специјалните единици, а очевидци информираа дека дел од локалното население било евакуирано.

Но, како што нагласува порталот, полициската акција, по се изгледа завршила, а засега нема никакви информации од страна на федералната полиција, ниту од армијата.

На местото на настанот имало поголем број полициски припадници, единици за деминирање о брза помош, но околу 14.00 часот овие единици си заминале.

Областа сеуште е затворена, а контролата ја презема локалната полиција.

Најчитани вести