четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полициската акција во Струмица, се апсат цариници од ГП Ново село

Поврзани вести

Цариници од граничниот премин Ново село и други лица се апсат во голема полициска акција во повеќе градови во земјава.

Во акцијата се апсат цариници и лица кои се сомничат за криумчарење на разни стоки преку граничниот премин на македонско-бугарската граница. Акцијата се спроведува во Струмица, Штип и Богданци.

Во соработка со УЈП и Царинската инспекција почнуваат контроли во повеќе градови во земјава каде во различен вид продавници можела да се најде криумчарената стока, дознаваме од извори во истрагата. На мета се објеткти во Скопје, Струмица, Прилеп, Куманово, Виница и Штип.

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат акцијата, но повеќеее детали се најавуваат за подоцна.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести