вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Полициски џип излетал од пат и удрил во дрво

Во незгодата, со телесни повреди се здобил возачот и уште четири полициски службеници.

policijayeti7

Последни вести

Вчера околу 21 часот во близина на село Бродец,се случила сообраќајна незгода во која униформиран полициски службеник, управувајќи полициски „дефендер“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и и удрил во дрво.

Во незгодата, со телесни повреди се здобил возачот и уште четири полициски службеници.

Тројца од нив се пренесени во болница „8-ми Септември“, од каде по укажаната лекарска помош двајца се пуштени на домашно лекување, додека третиот е задржан на лекување.

Останатите сопатници се пренесени во Ургентен центар-Скопје, констатирани им се телесни повреди и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје.

Од незгодата причинета е материјална штета од околу 80.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести