петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 29

Полициски службеник добил куршум и заканувачки пораки

На 20.05.2017 година во 00,10 часот во Полициската станица од ОН Струга, вработен во Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи пријавил кривично дело „загрозување на сигурноста“

Foto: Maja Zlatevska / CROPIX

Foto: Maja Zlatevska / CROPIX

Поврзани вести

Припадник на Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи добил заканувачка писмена порака и куршум, соопшти во саботата министерството.

На 20.05.2017 година во 00,10 часот во Полициската станица од ОН Струга, вработен во Единицата за брзо распоредување при Министерството за внатрешни работи пријавил кривично дело „загрозување на сигурноста“.

Имено, претходниот дена во периодот од 21 до 23 часот пред неговата семејна куќа, од страна на непознато лице на автомобилот „БМВ“, сопственост на неговата мајка, било оставено ливче со заканувачка порака и еден куршум калибар 9 .

Исто така, на 7 мај на неговото возило пронашол лист со заканувачка порака, но тој настан го пријавил само на неговото работно место.

Најчитани вести