петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

„Политичката криза во Украина не е поврзана со ЕУ“

ukraina-eu

Поврзани вести

Актуелната политичка криза во Украина не е поврзана со пристапувањето на земјата кон Европската унија, туку со внатрешнополитичката борба, изјавил претседателот на Русија, Владимир Путин, пренесе „РИА Новости“.

Рускиот претседател истакнал дека во Украина во моментов активно се залагаат за потпишување на договор за асоцијација со Европската унија „главно луица кои од неодамна се влезени во политиката“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести