сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата во Србија подготвува удар врз олигарси и политичари

srpska-policija

Поврзани вести

Се подготвува голема полициска операција во Србија, во рамките на која ќе бидат уапсени олигарси и политичари, пишува денеска српскиот весник „Блиц“.

Според изданието операцијата ќе се спроведе најверојатно следната година. Вицепремиерот Александар Вучиќ има само 27 дена во кои треба да реши на кој начин ќе се справи со спорните приватизации во земјата, рок кој му беше даден од Европската унија.

Неименувани извори од полицијата изјавиле дека истрагата веќе е завршена и се очекува следната недела да има апсења.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести