петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Поливале девојка со алкохол па ја силувале

siluvanje

Поврзани вести

Пет момчиња од Винковци групно силувале девојка.

Силувањето се случило во еден локал во градот каде што девојката се забавувала. Според информациите, насилниците ја врзале за стол и со леплива трака и ја преврзале устата. По ова групно ја силувале и ја поливале со алкохол. Девојката била исто така под влијание на алкохол.

Полицијата во Хрватска вели дека нема пријава за таков случај, но по информациите кои допреле до неа, веќе интензивно се бараат докази, а има и осомничени лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести