понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Полјак запалил општински социјален центар

pozar

Последни вести

Постар Полјак кој останал без право за социјална помош најверојатно се одмаздил вчера така што во општинскиот центар за социјална помош подметнал пожар во кој загина една службеничка, а четири луѓе се хоспитализирани, јавува МИА.

Имено, 62-годишниот маж го полил ходникот на првиот спрат во Центарот за социјална помош во Маково близу Варшава со запаллива течност и предизвикал пожар.

Една од повредените е во критична состојба. Полицијата подоцна го приведе човекот кој го подметнал пожарот.

Според неофицијалните податоци на полски медиуми, тој Полјак го запалил Центарот гневен поради тоа што останал без социјална помош, а не е исклучено дека со запалливата течност ги полил и службеничките во центарот.

Најчитани вести