среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Поло“ излетало од мост кај Росоман, возачот загинал на лице место

Едно лице го загуби животот во тешка сообраќајна незгода која се случила рано утринава кај Росоман.

soobrakajka

Поврзани вести

Возач загина откако со автомобилот излетал од мост на Кршевичка река во близина на Росоман.

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи, утринава, околу четири часот се случила тешка сообраќајна незгода на регионалниот пат Росоман-Градско.

До незгодата дошло кога возачот, 42-годишниот Зоран П. изгубил контрола над автомобилот „поло“ со кавадаречки регистарски таблички и излетал од мостот.

Од здобиените повреди, возачот загинал на лице место.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести