вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Половичен успех на нашите тенисери

грабул

Поврзани вести

Македонскиот тенисер Димитар Грабул, кој настапува на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција, успеа да го совлада Молдавецот Андреј Чиумак со 2:0 (7:5 , 6:1) и да се пласира во второто коло од турнирот.

Грабул ќе се соочи со Сањар Фејзиев од Узбекистан.

Томислав Јотовски, пак, не успеа да го мине првото коло на ИТФ фјучерсот на Крит, Грција, откако загуби од Израелецот Боцер со 6-7,4-6.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести