петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Половина тон хероин запленет во Турција

heroin

Последни вести

Над половина тон хероин бил запленет во Анкара од страна на турската полиција, во рамки на најголемата операција во земјата оваа година.

Во операцијата биле конфискувани 556 килограми хероин и било приведено едно лице на 35 годишна возраст.

Операцијата е извршена во канцеларија во Анкара, а полицајците дејствувале по претходно добиен повик.

Дрогата била поделена во пакети и подготвена да биде испратена во Европа за новогодишните забави.

Вредноста на запленетата дрога изнесува околу 32 милиони евра.

Најчитани вести