сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Положени цвеќиња пред спомениците на АСНОМ, Никола Карев и на Методија Анонов Ченто

DSC_0377

Поврзани вести

По повод големиот македонски државен празник 2 Август на кој се одбележува 70-годишнината од одржувањето на АСНОМ и 111-годишнината од Илинденското востание делегации на Градот Скопје и на Советот на Град Скопје денеска /02.08.2014 година/ положија цвеќиња пред споменикот на АСНОМ во паркот „Жена борец“, пред споменикот на Никола Карев, пред Собранието на Република Македонија и пред споменикот на Методија Андонов Ченто на плоштадот „Македонија“.

Пред спомениците на АСНОМ, на Никола Карев и на Методија Андонов Ченто цвеќиња положија и Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, претставници од Владата и од Собранието на Република Македонија, претставници од Генералштабот на Армијата на Република Македонија, членови на Сојузот на борците, претставници на политички партии, на дипломатскиот кор во нашата земја, здруженија на граѓани и организации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести