недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Полските фудбалски ултраси: Ние ќе ја браниме Европа од муслиманството

Полските фудбалски ултраси: Ние ќе ја браниме Европа од муслиманството

Полските фудбалски ултраси: Ние ќе ја браниме Европа од муслиманството

Поврзани вести

Полските навивачи се познати низ Европа по своите радикални ставови и проблемите што ги создаваат на натпреварите, а на дербито помеѓу Сласк Вроцлав и Лех Позњан истакнаа транспарент против азилантите и бегалците од Сирија и останатите конфликтни места на Блискиот Исток.

Ако Европа е преплавена од исламска чума, ни ќе го браниме христијанството, пишува на транспарентот истакнат на вчерашното дерби во Вроцлав.

Најчитани вести