петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Полуфиналниот дуел против Рома стана реалност за Пандев и Наполи

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, го започна натпреварот, а во 76 минута беше заменет со словачкиот интернационалец, Марек Хамшик.

polufinalen duel so Roma

Поврзани вести

Последниот четвртфинален натпревар од Купот на Италија, дуелот на “Сан Паоло” помеѓу екипите на Наполи и Лацио заврши со минимален триумф на “азурите”, а единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 82 минута беше дело на аргентинскиот интернационалец, Гонзало Игуаин.

Поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев, го започна натпреварот, а во 76 минута беше заменет со словачкиот интернационалец, Марек Хамшик.

Моментално второпласираниот тим во италијанската Серија А, Рома, ќе биде следниот противник на Наполи, а римската “волчица” ќе биде домаќин на првиот натпревар кој ќе се одигра на 5 февруари.

Во втората полуфинална пресметка ќе се сретнат екипите на Фиорентина и Удинезе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести