недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

ПОМАСОВНО, ПОБРОЈНО: Протест на ГДОМ пред Црвениот крст

Протестот ќе започне во 19 часот пред зградата на Црвениот крст.

gdom-1

Поврзани вести

Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) и денеска ќе го изрази своето незадоволство од одлуката на македонскиот претседател Ѓорге Иванов да се аболицираат претседателот на СДСМ Зоран Заев и првообвинетиот во случајот „Пуч”, Зоран Верушевски, кои, според нив, со прислушувањето ја загрозиле безбедноста на државата.

Најчитани вести