петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 67

Понеделник 2 јануари неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 1 јануари 2017 година (недела), Нова Година, односно 2 јануари 2017 година (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

ден

Поврзани вести

Од Министерството на сите граѓани на Република Македонија им ја честитаат Новата Година.

Најчитани вести