вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Понеделник (8 септември) неработен за граѓаните

cestit8mi-sept-b291baac

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија 8 септември 2014 година (понеделник), Денот на независноста е неработен ден за граѓаните на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани во Република Македонија им го честита Денот на независноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести