среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Понеделник е неработен ден за Власите

mtsp

Последни вести

Националниот ден на Власите, 23 мај 2016 година (понеделник) е неработен ден.

Овој ден е неработен за граѓаните припадници на влашката заедница во Република Македонија, соопшти попладнево Министерството за труд и социјална политика.

 

Најчитани вести