недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Понеделник неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

vodici

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Макединја 19 јануари 2015 година (понеделник), Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија им го честита празникот Богојавление (Водици).

Најчитани вести