петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Понеделник неработен ден за Католиците

makedonsko-zname-540x360

Последни вести

Понеделник 28 март, вториот ден на католичниот Велигден, е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од католичка вероисповед им го честитаат празникот Велигден.

Најчитани вести