вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Понеделник неработен ден за сите граѓани

makedonsko-zname-540x360

Поврзани вести

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека Денот на востанието на македонскиот народ 11 Октомври недела, односно 12 октомври понеделник е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Од Министерството воедно им го честитаат празникот на граѓаните.

 

 

Најчитани вести