вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Понеделник неработен ден за сите граѓани

Македонија денеска го слави Илинден

Македонија денеска го слави Илинден

Последни вести

Вториот ден на Велигден, 13., понеделник според православниот календар е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика.          

Истовремено, Министерството на граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија им го честита големиот христијански празник Велигден.

Најчитани вести