четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Понеделник неработен за сите припадници на српската заедница во Македонија

Свети Сава неработен ден за сите припадници на српската заедница во земјава

sveti sava

Поврзани вести

Понеделник, 27-ми јануари, ќе биде неработен за сите припадници на српската заедница во Македонија поради празникот Свети Сава.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на  граѓаните припадници на српската заедница во Македонија им го честита празникот Свети Сава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести