вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Понесете чадор: Променливо облачно со локален дожд

Променливо облачно со повремен локален дожд не очекува денес.

dozd-cador-2

Поврзани вести

Променливо облачно со повремен локален дожд не очекува денес.

Повремен локален дожд се очекува особено во западните делови. Ќе дува слаб, а долж Повардарјето умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 17 до 22 степена.

Во Скопје со температура…

Најчитани вести