среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 24

Понесете чадор: Облачно и врнежливо време

dozd-cador-2

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Ќе дува умерен долж Повардарието повремено и засилен  ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 10 до 17 степени.

Во Скопје слично време, претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено и засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти околу 11, а дневната ќе достигне до 14 степени.

Најчитани вести