вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Понесете си чадор со себе, денеска дожд

rain1-500

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне.

Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 4 до 12 степени, а во Скопје до 9 степени целзиусови.

Најчитани вести