четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Пониски температури и снег од идната недела

zima

Последни вести

Под влијание на нов влажен бран утре попладне ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни , особено во ноќните часови. Во сабота локално врнежите ќе имаат пороен карактер и ќе има услови за ретки грмежи. Претежно облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет ќе се задржи и во недела и во почетокот на наредната седмица.

Од понеделник ќе има постепено опаѓање на температурите, а на планините ќе има и врнежи од снег.

Најчитани вести