недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пониски температури и снег од петок

zima

Последни вести

Стабилно и суво време не очекува до четврток, претпладне со појава на магла по одделни котлини.

Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата. Од петок попладне ќе има зголемена облачност со умерен до засилен северен ветер и локални врнежи од дожд, на повисоките места снег.

 

Најчитани вести