вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Попадне пороен дожд, грмежи и ветер

soncevo11

Поврзани вести

Сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можна е и изолирана појава на град. Максималната температура ќе се движи од 26 до 33 степени.

Во наредните денови времето ќе биде претежно стабилно, суво и топло, но сепак во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд со грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести