петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Попладне дожд и грмотевици

Во Скопје, слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

прогноза

Последни вести

Времето во Македонија променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Минималната температура од од 11 до 17 , а максималната од 24 до 29 степени. УВ=5.

Во Скопје, слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Од вторник ќе настапи стабилизирање на времето по што следува период на стабилно и суво време со постепен благ пораст на дневната температура.

Најчитани вести