четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попладне дожд во источните и југо-источните делови од државата

popladne-dozhd-vo-istocnite-i-jugo-istocnite-delovi-od-drzhavata

Поврзани вести

Времето  во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Попладне и во вечерните часови во крајните источни и југоисточни делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Утринската температура ќе се движи од девет до 18 степени,  а дневната од 24 до 33 степена.

Во Скопје  сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Следува период на претежно стабилно и потопло време, со слаб до умерен северен ветер. Значително потопло ќе биде од понеделник кога дневната температура на повеќето места ќе надминува 30 Целзиусови степени.

Најчитани вести