четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Попладне едночасовен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

avtopat

Поврзани вести

Патниот правец Кичево – Охрид, на Пресека кај Врбјани, денеска од 14 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај за сите видови моторни возила.

Сообраќајот ќе биде комплетно запрен поради извршување градежни работи односно минирање, соопшти АМСМ.

Најчитани вести