сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Попладне грмежи и пороен дожд

rain-249872

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност.

Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со појава на град и електрични празнења, особено во југоисточните делови.

Температурата ќе се движи од 20 до 28 Целзијусови степени.

Во почетокот на следната седмица во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести