Македонија

Попладне можна е појава на град

Попладне можна е појава на град

За време на викендот ќе биде нестабилно, во попладневните часови со пороен дожд и грмежи проследени со умерен до засилен ветер. Можна е изолирана појава на град.

Од почетокот на наредната недела ќе настапи постепено стабилизирање на времето.