петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Попладне не очекуваат пороен дожд, ветер и грмежи

dozd-06-550x320

Поврзани вести

Попладне повторно не очекува невреме проследено со пороен дожд и грмежи. Ќе дува и засилен северозападен ветер.

Максималната температура ќе се движи од 24 до 32 степена.

До крајот на работната недела и во сабота ќе се задржи нестабилноста во попладневните часови. Умерен повремено засилен ветер ќе дува во четврток и петок преку денот. Во недела ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност, и до тогаш температурите ќе бидат во благ раст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести